Výstava Víno a destiláty zasvětí den brazilským vínům

Vojta František - Z tisku - 09. 05. 2005 - 2209 přečtení

Kdo chce ochutnat exotická vína či pozoruhodné světové destiláty, bude mít příležitost v polovině května na pražské výstavě Víno a destiláty. Jeden celý den například věnují pořadatelé produkci brazilských vinařů. Porota už má jasno, kdo získá prestižní ocenění.

To, že se brazilští vinaři budou v České republice tak obsáhle prezentovat není podle ředitele veletrhu Františka Veselého zase tak velká náhoda. "Česká republika je totiž po USA druhým největším zámořským dovozcem vín z Brazílie," říká Veselý. Den vín Brazílie přijde na řadu, třetí poslední den veletrhu. Předcházet mu budou národní dny českých a portugalských vinařů. Druhý den se uskuteční dražba archivních vín a destilátů ve prospěch charitativní společnosti Duha. Dražit se budou i čtyřicetiletá vína ze sklepů Vína Mikulov, skvělá ledová vína ročníku 2003 či láhev armagnacu ročník 1941.

Po celé tři dny od 17. května budou mít návštěvníci veletrhu možnost zúčastnit se placené ochutnávky nejkvalitnějších Cru z oblasti Bordeaux. "Je vidět, že význam veletrhu stoupá i v nejvyspělejších vinařských zemích, protože letos se zde budou například prezentovat také dva výrobci cognaců," pochlubil se ředitel Veselý. I díky tomu bude podle Veselého veletrh opět větší než dříve.

Porota již vybrala vína, která dostanou Zlatý pohár veletrhu. Mezi suchými bílými víny nejvíce uspěl Modrý sklep Agrodružstva Nový Šaldorf, konkrétně rulandské bílé ročníku 2003 a Sauvignon z roku 1998. Cenu pro nejlepší suché tuzemské červené přezme vinařství Valhrach za rulandské modré ročníku 2002. Ovšem šampionem se stalo zahraniční suché červené – Conde de Siruela 1999 španělského výrobce Gregorio Navarro.


Související články:
Program Víno a Destiláty 2006 (18.03.2006)

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka: 3,60 / Počet hlasů: 5]

Celý článek | Komentáře: 0 | Známka: | Oznámkovalo: | Informační e-mail Vytisknout článek | Zdroj: Idnes

 
 
WebZdarma.cz