Nejlepším červeným vínem roku 2006 je moravské víno z vinařství Tetur

Vojta František - Z tisku - 18. 11. 2006 - 807 přečtení

Jako nejlepší víno mezinárodní soutěže Salon červených vín 2006 vybrali odborní degustátoři moravské víno Cabernet Sauvignon ročník 2003 z vinařství Tetur z Velkých Bílovic.

Možnost ochutnat toto vítězné víno a také další skvělá vína přihlášená do této prestižní soutěže mohou milovníci vín ochutnat ve Velkých Pavlovicích, které se stanou 25. listopadu skutečným srdcem červených vín. V rámci mezinárodního festivalu vín budou zde prezentována červená a růžová vína z Moravy a celého světa.

Proč právě ve Velkých Pavlovicích? Jak říká čestný prezident SALONU ČERVENÝCH VÍN Profesor Vilém Kraus: „Velké Pavlovice jsou středem ekologického bioregionu, ve kterém se na těžkých půdách s vysokým obsahem hořčíku rodí prvotřídní moravská červená vína. Červená vína z této podoblasti se vyznačují zvláštním charakterem, který je typický pro středoevropské vinařství a je přitažlivý pro pití jako doprovod k pokrmům tohoto regionu.“

Cílem festivalu je prezentace a soutěžní porovnání červených vín s garantovaným původem na Moravě a v Čechách s víny dováženými. Kontraktační den (24. listopadu) bude určen pro setkání vinařů, distributorů s nákupčími maloobchodu, gastronomie a speciálních prodejen vín. Druhý den 25. listopadu se otevře veřejná degustace SALONU ČERVENÝCH VÍN 2006.

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2]

Celý článek | Komentáře: 0 | Známka: | Oznámkovalo: | Informační e-mail Vytisknout článek | Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz

 
 
WebZdarma.cz